CUREGEN Intensive Hair Care Cream 300 ml

CUREGEN Intensive Hair Care Cream 300 ml

CUREGEN Intensive Hair Care Cream 300 ml

İnce ve cansız saçlar için formüle edilmiş olan Curegen Saç Onarıcı ve Besleyici Yoğun Bakım Saç Kremi, saçın kalınlaşmasını, kuvvetlenmesini ve nem kazanmasını destekler. Saça parlaklık ve hacim kazandırır. Saçın onarılmasında yıpranan saçların düzelmesine yardımcı olur. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

ETKİN İÇERİK:

Zenginleştirilmiş Buğday Proteini:  B ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. İçeriğindeki amino- asitler, saçın içten yapılanmasına, nemlenmesine ve yumuşaklık kazanmasına yardım eder.

Hidrolize edilmiş Keratin: Keratin, saç, deri ve tırnakta  bulunan ana maddedir. Saçımızdaki keratin ise, çevresel faktörlerden etkilenerek zarar görür. Bu da saçların kurumasına, karışmasına ve cansız görünmesine neden olur.

Curegen Intensive Hair Care Cream, içeriğindeki Hidrolize Keratin in hidrojen bağları sayesinde etken maddelerin saça tutunması ile saçlara yansıma özelliği katar ve kuru saçlar doğal bir parlaklık kazanır. Keratin yüksek moleküler yapıda olduğundan, içeriğindeki Hidrolize edilmiş Keratin sayesinde keratinin saç yüzeyine teması kolaylaşır ve tahrişi önler.

Ayrıca, saç tellerinin daha canlı görünebilmesi, dolgunluk sağlanabilmesi, saç uçlarındaki kırılmanın ve çatallaşmanın azaltılması, fön ve ısı işlemlerinden minimum zarar görmesini sağlar. Bu sayede saçın çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi sağlanır.

Arginin: İyileştirici güçleri nedeniyle “mucize molekülü’ olarak da bilinen L-arginin, insan büyüme hormonu üretimi de dahil olmak üzere bir çok önemli vücut fonksiyonlarında rol oynar. Saç kökünü besler ve saçı yeniden yapılandırır. Saç teline nufüz ederek, güçlendirme sağlar. Saç teli kökten uca güçlenir ve daha dayanıklı hale gelir.

Panthenol:  Hasar görmüş saçları onarır. Saçı besler, daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.