CUREGEN Anti-Hairloss Shampoo 300 ml

CUREGEN® Anti-Hairloss Shampoo 300 ml

CUREGEN® Anti-Hairloss Shampoo 300 ml

SAÇ DÖKÜLME KARŞITI ŞAMPUAN 

% 3 Procapil® içerir.

ETKİN İÇERİK: Procapil nedir?

Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş 3 ana aktif maddeden oluşan kompleks bir moleküldür. Bu 3 ana madde:

1. APIGENIN

2. OLEANOIK ASIT

3. BIOTINIL TRIPEPTID ‘tir.

APIGENIN: Uygulanan bölgede kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını arttırır. Böylelikle saç, kökten uca beslenerek daha sağlıklı saç ve saç derisi gözlemlenir.

OLEANOIK ASIT: Saç kökü etrafında kolajen bariyer oluşturur ve kökü, oluşan DHT’ye karşı korur.

BIOTINIL TRIPEPTID: Saç derisini uyararak saç büyüme hızının artmasına yardımcıdır. Saç kökünü oluşturan saç foliküllerinin üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

Procapil’in Farkı ve Üstünlüğü Nedir?

Saç dökülme sebeplerinin 95%’i genetiktir. Erkeklerde DHT fazlalığı, saç köklerinin zayıflayarak yok olmasına neden olur.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

Procapil’in saç dökülme tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil’e en büyük üstünlüğü çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı ve vücut kıllarında kalınlaşma gibi yan etkilerinin olmamasıdır.

Saç dökülme tedavisinde kullanılan bir diğer etken madde olan Finasterid’e (prostat tedavisinde kullanılıyor aynı zamanda) üstünlüğüyse, hormonal yan etkilerinin olmamasıdır.

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.

Panthenol (Provitamin B5), ise hasar görmüş saçları onarır. Saçı besler, daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.

Kullanımı: Islak saça iyice masaj yaparak uygulanır. Birkaç dakika bekledikten sonra su ile saçlar iyice durulanır. Günlük veya günaşırı kullanıma uygundur. Etkili sonuç için, düzenli kullanılmalıdır. En iyi sonuç için Curegen Dermal Spray 60 ml ile kullanılması tavsiye edilir.