Sık Sorulan Sorular

Q?

SAÇ EKİMİ OPERASYON SONRASI YIKAMA ŞEKLİ NASIL OLMALIDIR?

A.

  • İlk olarak saç ekimi yapılan bölgeye C Panthol losyon, yumuşak ve hafif dokunuşlarla dağıtılarak sürülür.
  • Losyon 15 dakika bekletildikten sonra tazyikli olmayan, ılık su ile dikkatli bir şekilde yıkanır.
  • Curegen şampuan elde köpürtülerek ekim yapılan bölgeye nazikçe uygulanır. Köklerin alındığı bölge masaj yapılarak yıkanır. Bu işleme 10. Güne kadar devam edilir. 10 gün sonrasında ekim yapılan bölgede kabukların tamamen dökülmüş olmasına dikkat edilir.
  • Operasyonun 10.günü son kontrol hastanede yapılır ve Curegen devam ürünleri reçetesi oluşturulur.

Q?

CUREGEN ANTI-HAIR LOSS SHAMPOO’NUN DİĞER SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYİCİ ŞAMPUANLARDAN FARKI NEDİR?

A.

CUREGEN Saç Dökülme Karşıtı Şampuan  % 3 Procapil® içerir. Procapil, saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş 3 ana aktif maddeden oluşan komplex bir moleküldür. Bu 3 ana madde:

  1.  APIGENIN
  2. OLEANOIK ASIT
  3. BIOTINIL TRIPEPTID ‘tir.

APIGENIN: Uygulanan bölgede kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını arttırır. Böylelikle saç, kökten uca beslenerek daha sağlıklı saç ve saç derisi gözlemlenir.

 OLEANOIK ASIT: Saç kökü etrafında kolajen bariyer oluşturur ve kökü, oluşan DHT’ye karşı korur.

 BIOTINIL TRIPEPTID: Saç derisini uyararak saç büyüme hızının artmasına yardımcıdır. Saç kökünü oluşturan saç foliküllerinin üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

Q?

PROCAPIL’IN FARKI VE ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR?

A.

Saç dökülme sebeplerinin 95%’i genetiktir. Erkeklerde DHT fazlalığı, saç köklerinin zayıflayarak yok olmasına neden olur. 

Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller. 

Procapil’in saç dökülme tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil’e en büyük üstünlüğü çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı ve vücut kıllarında kalınlaşma gibi yan etkilerinin olmamasıdır. 

Saç dökülme tedavisinde kullanılan bir diğer etken madde olan Finasterid’e (prostat tedavisinde kullanılıyor aynı zamanda) üstünlüğüyse, hormonal yan etkilerinin olmamasıdır.

Q?

CUREGEN ANTI-HAIR LOSS SHAMPOO’NUN KULLANIM ŞEKLİ NASILDIR?

A.

Islak saça iyice masaj yaparak uygulanır. Birkaç dakika bekledikten sonra su ile saçlar iyice durulanır. Günlük veya günaşırı kullanıma uygundur. Etkili sonuç için, düzenli kullanılmalıdır. En iyi sonuç için Curegen Dermal Spray 60 ml ile kullanılması tavsiye edilir.

Q?

CUREGEN ANTI-HAIR LOSS DERMAL SPRAY NEDİR?

A.

Kellik (Androgenetik Alopesi)’in uzun süreli tedavisinde, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında kullanılır. Bir şişe (60 mL’de) 3,0 g (%5) PROCAPIL® içerir.

Saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi 92% düzeyindedir. 

Curegen Deri Spreyi, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasının sağlanmasında uzun süreli kullanılır. Saç çıkması 4-6 ay sürekli uygulamadan sonra, max. etki ise 12 ay sonunda görülür. İncelmiş saçlar ve tüy şeklindeki saçlarda kullanıldıktan 3 ay sonra gözle görülür bir şekilde kalınlaşma meydana gelir.

Q?

CUREGEN ANTI-HAIR LOSS DERMAL SPRAY’IN KULLANIMI NASILDIR?

A.

Saç dökülmesi olan bölgeye; günde 2 kez, 5 püskürtme (1 mL) sabah ve akşam olmak üzere uygulanır. Doz sayısı kesinlikle arttırılmamalıdır.

Q?

CUREGEN ANTI-HAIR LOSS DERMAL SPRAY’IN UYGULAMA ŞEKLİ NEDİR?

A.

Sprey başlığını saç dökülmesinin olduğu bölgeye bir kez püskürtüp, parmaklarınızla masaj yoluyla yayınız. Bu işlemi 5 kez tekrarlayıp, ardından ellerinizi iyice yıkayınız. 

Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun, uygulanan doz 5 püskürtmeyi (1 mL) aşmamalıdır. Bir şişe 30 günlük kullanım dozu içerir. 

Kuru saç ve kafa derisi dışında başka hiç bir bölgeye temas ettirilmemelidir. İstenmeden temas ettirildiğinde bölge bol su ile yıkanmalıdır. Ürün kullanılması unutulduğunda, bir sonraki gün yine normal dozlarda uygulanmalıdır.

Q?

CUREGEN ANTI HAIR LOSS SHAMPOO VE CUREGEN® ANTI HAIR LOSS DERMAL SPRAY’I KADINLAR DA KULLANABİLİYOR MU?

A.

Tüm Curegen saç ürünleri, hem kadın hem erkek tüm saç tipleri içindir.

Q?

HAMİLELİK SÜRESİNCE KULLANILMASINDA SAKINCA VAR MIDIR?

A.

Gebelik ve emzirme dönemindeki kişilerde çalışma yapılamadığı için önerilmemektedir.

Q?

TEDAVİ SÜRECİNDE VE ÜRÜNLERİN UYGULANMASI SIRASINDA JÖLE, SAÇ KREMİ, SAÇ SPREYİ GİBİ ÜRÜNLER KULLANILABİLİR Mİ?

A.

Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri CUREGEN uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır. 

Ayrica, saç ile ilgili yapılacak kimyasal işlemlerden (boya, perma vb.) 24 saat önce ürünün kullanımı bırakılmalıdır.

Q?

CUREGEN INTENSIVE HAIR CARE CREAM NEDİR?

A.

İnce ve cansız saçlar için formüle edilmiş olan Curegen Saç Onarıcı ve Besleyici Yoğun Bakım Saç Kremi, saçın kalınlaşmasını, kuvvetlenmesini ve nem kazanmasını destekler. Saça parlaklık ve hacim kazandırır. Saçın onarılmasında yıpranan saçların düzelmesine yardımcı olur. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Q?

CUREGEN INTENSIVE HAIR CARE CREAM İÇERİĞİNDE NELER BULUNUR?

A.

Zenginleştirilmiş Buğday Proteini:  B ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. İçeriğindeki amino- asitler, saçın içten yapılanmasına, nemlenmesine ve yumuşaklık kazanmasına yardım eder.

Hidrolize edilmiş Keratin: Keratin, saç, deri ve tırnakta  bulunan ana maddedir. Saçımızdaki keratin ise, çevresel faktörlerden etkilenerek zarar görür. Bu da saçların kurumasına, karışmasına ve cansız görünmesine neden olur. 

Curegen Intensive Hair Care Cream, içeriğindeki Hidrolize Keratin in hidrojen bağları sayesinde etken maddelerin saça tutunması ile saçlara yansıma özelliği katar ve kuru saçlar doğal bir parlaklık kazanır. Keratin yüksek moleküler yapıda olduğundan, içeriğindeki Hidrolize edilmiş Keratin sayesinde keratinin saç yüzeyine teması kolaylaşır ve tahrişi önler. 

Ayrıca, saç tellerinin daha canlı görünebilmesi, dolgunluk sağlanabilmesi, saç uçlarındaki kırılmanın ve çatallaşmanın azaltılması, fön ve ısı işlemlerinden minimum zarar görmesini sağlar. Bu sayede saçın çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmesi sağlanır.

Arginin: İyileştirici güçleri nedeniyle “mucize molekülü’ olarak da bilinen L-arginin, insan büyüme hormonu üretimi de dahil olmak üzere bir çok önemli vücut fonksiyonlarında rol oynar. Saç kökünü besler ve saçı yeniden yapılandırır. Saç teline nufüz ederek, güçlendirme sağlar. Saç teli kökten uca güçlenir ve daha dayanıklı hale gelir.

Panthenol:  Hasar görmüş saçları onarır. Saçı besler, daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.

Q?

CUREGEN INTENSIVE HAIR CARE CREAM KULLANIMI NASILDIR?

A.

Periyodik olarak saçınızı yıkayıp duruladıktan sonra saç kremini saç diplerine temas ettirmeden saç uçlarına uygulayınız. Saçınızda birkaç dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayınız.